Embrace the essence of advanced leadership to achieve deeper impact and lasting success.
This book will help you to become a leader who empowers, transforms, and leaves a legacy.
Unlock practical, science-backed insights to elevate your leadership. Become the people manager your team deserves — starting today.
Interview with Dr. Robert Dobay, Co-Founder of ManageMentor Application
As a professional coach, I am the first to tout the benefits of coaching. I have seen the positive impact of coaching on my clients, the people they manage, and their organizations (and their families).
Although, a wide variety of Performance Appraisal System models exist, most of them rely on beliefs, perceptions, dangerous half-truths or poor evidence.
Although companies spend ever more time and money on Performance Appraisal Systems, the increased effort can do little to decrease the gap between promise and reality.
A sok „sikertörténet” nem a bizalmat erősítette bennem pl. a teljesítményértékelő rendszerek iránt, inkább arra mutatott rá, hogy milyen nagyméretű a veszélyes féligazságok problémaköre.
Ennek az e-könyvnek az a célja, hogy elgondolkodtassa az olvasót a saját tanítási gyakorlatával kapcsolatban, akár ebből él, akár csak a munkája egy részét képezi ez a tevékenység, akár a magánéletben végez ilyesmit.
Negyedik e-könyvemet nem vezetőknek írtam, hanem bárkinek, aki hajlandó tenni a saját eredményességéért és boldogságáért.
Ez a kis könyv már a nyúlon túlon túli világba kalauzol, én úgy képzelem, hogy valahova a sztratoszférába.
A bélás könyvhöz képest ez nagy ugrás lesz, úgyhogy csak akkor fogj hozzá, ha a vezetés alapjaival már tisztában vagy, és szeretnél továbbhaladni a tanulásban.
Erről az oldalról érhető el az Ettől lesztek jó vezetők, Béláim című hiánypótló e-könyvemhez.
A vezetői munka minőségével és a menedzserek működésével kapcsolatban 2012-ben és 2017-ben is próbáltunk adatokat gyűjteni és elemezni. Néhány váratlan és meglepő eredményt is hozott a kutatás.
Érthető, hogy az erőforrások lehető legjobb kihasználása fontos a vállalatok számára, és igyekeznek optimalizálni, hogy kibe és mennyi pénzt fektessenek.
Gyerekkorunk óta kísér bennünket, hogy a gyengeségekre kell fókuszálni, azokat kell kijavítani, az időnk jelentős részét a lyukak foltozgatásával kell tölteni.
Szakértők garmadája javasol különböző technikákat a visszajelzésre. Ráadásul mindezek bárhogyan kombinálhatók is a maximális hatás elérése céljából.
Bármennyire jónak gondoljuk is a munkahelyünket, elkerülhetetlen, hogy néha mégis távoznak munkatársak. Nem mindig könnyű kibogozni, miért folytatják egyesek máshol a karrierjüket; különösképp akkor nem, ha váratlan a távozásuk.
Általánosan elfogadott az a nézet, hogy ha azt szeretnénk, hogy a munkavállalók megcsináljanak valamit, akkor pozitív példákat kell állítani eléjük, szorítani kell kicsit a gyeplőn, olykor büntetni kell őket, vagy épp ezek kombinációjától várhatjuk a sikert.
Több kutató is rámutat arra, hogy szükségtelen a pénzt széles körben motiválásra használni, mert ezek a megoldások nem működnek jól. Vagy inkább túlságosan is jól működnek? Ha pedig ennyire jól dokumentált az anyagi ösztönzők problémássága, akkor vajon miért használják a vállalatok mégis ennyire gyakran?
A HAY Group által készített felmérésekben egyre több pozícióban jelenik meg bónusz, teljesítmény- vagy mozgóbér. Nem teljesen logikátlan azt feltételezni, hogy az emberek teljesítménye tartósan jobb lesz, ha pénzzel ösztönzik azt. Olykor azonban a logika nem több, mint szisztematikus módszere annak, hogy rossz következtetésekre jussunk.
Az elmúlt évtized során egyre erősödött bennem az a meggyőződés, hogy a sok tréning ellenére a vezetők alapvetően félreértelmezik a menedzsment lényegét. Bürokratikus, túlzottan strukturált tevékenységnek tekintik, ezért gyakran csak azokkal a dolgokkal hajlandók foglalkozni, amelyeket élveznek, amelyeket ismernek, a többit pedig inkább delegálják.
Hol van a játékosításnak ma átütő jelentősége, mi a szerepe az üzleti világban vagy egyszerűen csak a felnőttek világában?
Hiába van szükség folyamatos újításokra a sikeres értékesítéshez, a szükséges alaptulajdonságok nem változnak. De persze kell némi plusz a sikerhez. De mi?
Miképp adhatunk új lendületet a vezetőfejlesztésnek a digitális korban? Ezt a kérdést járták körül gyakorló vezetők és HR szakemberek.
Защо толкова много идеи, човешки процеси, институционализирани добри практики, които се възприемат като основни истини в света на труда, са толкова разочароващи и непопулярни сред самите работници, на които трябва да служат?