Indul a második hétéves periódusunk

Hét évvel ezelőtt, 2012-ben ismerkedtünk meg a doktor úrral, vagyis Dobay Robi kollégámmal, és mindennemű munkajellegű vagy üzleti szándék nélkül elkezdtünk először is összecimborálni. Akkortájt már évek óta magányos farkasként jártam az utamat, erős meggyőződéssel, hogy ez való nekem.

A hasonló értékrend, az egymást kiegészítő gondolkodásmód és erősségek a kávé, a vacsorák és a borok termékeny táptalaján aztán mégiscsak elkezdtek a munka területén is friss hajtásokat hozni, majd pedig az erőfeszítések gyümölcseiből egyre többet szüretelhettük. Bár nekem eszem ágában sem volt újra cégépítésbe fogni, az évek során egyre markánsabban tapasztaltam, hogy tulajdonképpen megint ebben utazunk, ráadásul örömömet lelem benne. Fokozatosan bútoroztunk össze, mígnem oda jutottunk, hogy közös portfólióba épültek össze és tisztultak le a dolgaink. A folyamat viszont azzal is járt, hogy a külső szemlélő számára meglehetősen kaotikus szövevényt alkottak a blogjaink, kutatásaink, e-könyveink, programjaink, szolgáltatásaink, valamint a digitális/mobil tanulást szolgáló applikációfejlesztési kezdeményezéseink. Azt is ki merem jelenteni, hogy rengeteget tanultunk ebben a hét évben, közösen és egymástól egyaránt. Emellett a csapat mérete is szépen növekedett, és már nem nagyon van olyan ebédlőasztalunk, ami mellé simán odaférnénk (nem baj, hozunk még mellé székeket). Nagyszerű kollégákkal van szerencsénk együtt dolgozni, a következő három halmaz metszetében: dream big, get shit done, know how to have fun.

Indul a második 7 év

Most a Menedzsmentorral alkotott tandemünk a második hétéves életszakaszába lép (a hétéves életperiódusokról a kakasos e-könyvemben írtam részletesebben, ha valakit érdekel, ott elolvashatja), és ezt már közös arculattal és jobban érthető márkanévhasználattal kívánjuk megtámogatni. 

  • Menedzsmentor néven biztosítjuk a változásmenedzsment szolgáltatásokat, és továbbra is ez Robi blogjának a címe
  • Tudatos Vezetés néven futnak a csapatunk által személyesen végzett vezetőfejlesztő programjaink, valamint az én blogom
  • Mobil applikációnk nevei az Act szóval kezdődnek (ami arra utal, hogy nem az okoskodásra, hanem a cselekvésre helyezzük a nagyobb hangsúlyt): az Act2Manage a vezetők számára fejlesztett digitális tanulási alkalmazás, a rövidesen elkészülő Act2Improve hasonló módon segít, de nem vezetőknek, hanem beosztottaknak szól, az Act4Leanfókusza pedig a lean menedzsment lesz.

Szóval igazából csak ezzel a három dologgal foglalkozunk: vezetőfejlesztéssel, változásmenedzsmenttel és mobil tanulást segítő appokkal. Ezt nem is szándékozunk bővíteni, inkább azokban igyekszünk egyre jobbá válni, amik már most is az erősségeink. Természetesen sosem a mainstream sodrásával, hanem punk módon, ahogy eddig is tettük. Továbbra sem kötünk kompromisszumot a hülyeséggel (ahogy egyik kedves ügyfelünk fogalmazott), és továbbra sem az árbevételre optimalizáljuk az elvállalt munkáinkat. Nem az érdekel minket, hogy tetszik-e amit csinálunk, hanem az, hogy van-e hatása. Lehet, hogy ez arrogánsnak hangzik, valószínűleg az is, de kevés kétségünk van afelől, hogy jobban jár vele a megbízó. Ezúton is szeretném megköszönni a Menedzsmentor és a Tudatos Vezetés ügyfeleinek, hogy több mint egy évtizede együtt is és külön-külön is rendre bizalmat szavaztak nekünk, és hajlandóak egyre korábban befoglalni a kapacitásainkat. A jövőben is minden erőnkkel azon leszünk, hogy megszolgáljuk ezt a bizalmat.dream big, get shit done, know how to have fun.

More blog posts:

Management haiku kóstoló

Már több mint egy hónapja nem írtam semmit a blogra, aminél persze van nagyobb probléma is manapság a Föld nevű bolygón, így aztán vélhetően nem sok embernek tűnt ez fel. Tudom azért, hogy vannak rendszeres olvasók, nekik mondom, hogy különösebb oka nem volt ennek, egyszerűen hiányzott az ihlet, nem akadt olyan téma, ami ebben a formában kívánkozott volna ki belőlem. Beugrott azonban, hogy épp ma 11 éve indult útjára a blog, úgyhogy igazán megérdemli, hogy ismét szülessen rajta egy blogpost.

Read more »

Milyen előnyöket rejt a lustaság?

Nemrég megkerestek, hogy egy vezetőt kellene coacholni, segíteni őt vezetői képességeinek fejlesztésében. Volt is AC-n, annak rendje-módja (?) szerint és kapott visszajelzést arra vonatkozóan, hogy miben kellene fejlődnie.

Találkoztam vele, hogy átbeszéljük hogyan tudnék segíteni.

Azt mondta, hogy valóban kapott visszajelzést a főnökétől, hogy miért nem őt választották egy magasabb pozícióra és miben kellene fejlődnie. Ugyanakkor, amikor ezeket megosztotta a beosztottaival, nem értette senki, nem tudták megerősíteni a vezető visszajelzéseit.

Read more »

Oktatni könnyű, tanítani nehéz

Az oktatás jellemzően abból indul ki, hogy van egy tájékozott személy, a tudomány birtokosa, és vannak a tudatlanok, akiknek át kell adni egy rakás információt. Ezeket a tudnivalókat többnyire tartalmazza egy valaki más által megírt tananyag, könyv, jegyzet vagy folyamatleírás, az oktatónak legfeljebb annyi a dolga, hogy lepárolja belőle a címszavakat, vázlatot készítsen, majd pedig tehetsége függvényében az okosságokat felolvassa, vagy alkalmanként a jegyzeteibe pillantva élő szóban ismertesse.

Read more »