Indul a második hétéves periódusunk

Hét évvel ezelőtt, 2012-ben ismerkedtünk meg a doktor úrral, vagyis Dobay Robi kollégámmal, és mindennemű munkajellegű vagy üzleti szándék nélkül elkezdtünk először is összecimborálni. Akkortájt már évek óta magányos farkasként jártam az utamat, erős meggyőződéssel, hogy ez való nekem.

A hasonló értékrend, az egymást kiegészítő gondolkodásmód és erősségek a kávé, a vacsorák és a borok termékeny táptalaján aztán mégiscsak elkezdtek a munka területén is friss hajtásokat hozni, majd pedig az erőfeszítések gyümölcseiből egyre többet szüretelhettük. Bár nekem eszem ágában sem volt újra cégépítésbe fogni, az évek során egyre markánsabban tapasztaltam, hogy tulajdonképpen megint ebben utazunk, ráadásul örömömet lelem benne. Fokozatosan bútoroztunk össze, mígnem oda jutottunk, hogy közös portfólióba épültek össze és tisztultak le a dolgaink. A folyamat viszont azzal is járt, hogy a külső szemlélő számára meglehetősen kaotikus szövevényt alkottak a blogjaink, kutatásaink, e-könyveink, programjaink, szolgáltatásaink, valamint a digitális/mobil tanulást szolgáló applikációfejlesztési kezdeményezéseink. Azt is ki merem jelenteni, hogy rengeteget tanultunk ebben a hét évben, közösen és egymástól egyaránt. Emellett a csapat mérete is szépen növekedett, és már nem nagyon van olyan ebédlőasztalunk, ami mellé simán odaférnénk (nem baj, hozunk még mellé székeket). Nagyszerű kollégákkal van szerencsénk együtt dolgozni, a következő három halmaz metszetében: dream big, get shit done, know how to have fun.

Indul a második 7 év

Most a Menedzsmentorral alkotott tandemünk a második hétéves életszakaszába lép (a hétéves életperiódusokról a kakasos e-könyvemben írtam részletesebben, ha valakit érdekel, ott elolvashatja), és ezt már közös arculattal és jobban érthető márkanévhasználattal kívánjuk megtámogatni. 

  • Menedzsmentor néven biztosítjuk a változásmenedzsment szolgáltatásokat, és továbbra is ez Robi blogjának a címe
  • Tudatos Vezetés néven futnak a csapatunk által személyesen végzett vezetőfejlesztő programjaink, valamint az én blogom
  • Mobil applikációnk nevei az Act szóval kezdődnek (ami arra utal, hogy nem az okoskodásra, hanem a cselekvésre helyezzük a nagyobb hangsúlyt): az Act2Manage a vezetők számára fejlesztett digitális tanulási alkalmazás, a rövidesen elkészülő Act2Improve hasonló módon segít, de nem vezetőknek, hanem beosztottaknak szól, az Act4Leanfókusza pedig a lean menedzsment lesz.

Szóval igazából csak ezzel a három dologgal foglalkozunk: vezetőfejlesztéssel, változásmenedzsmenttel és mobil tanulást segítő appokkal. Ezt nem is szándékozunk bővíteni, inkább azokban igyekszünk egyre jobbá válni, amik már most is az erősségeink. Természetesen sosem a mainstream sodrásával, hanem punk módon, ahogy eddig is tettük. Továbbra sem kötünk kompromisszumot a hülyeséggel (ahogy egyik kedves ügyfelünk fogalmazott), és továbbra sem az árbevételre optimalizáljuk az elvállalt munkáinkat. Nem az érdekel minket, hogy tetszik-e amit csinálunk, hanem az, hogy van-e hatása. Lehet, hogy ez arrogánsnak hangzik, valószínűleg az is, de kevés kétségünk van afelől, hogy jobban jár vele a megbízó. Ezúton is szeretném megköszönni a Menedzsmentor és a Tudatos Vezetés ügyfeleinek, hogy több mint egy évtizede együtt is és külön-külön is rendre bizalmat szavaztak nekünk, és hajlandóak egyre korábban befoglalni a kapacitásainkat. A jövőben is minden erőnkkel azon leszünk, hogy megszolgáljuk ezt a bizalmat.dream big, get shit done, know how to have fun.

More blog posts:

jutalom játékgépen

A változó jutalmak szerepe a viselkedés befolyásolásában

Ahhoz, hogy egy új viselkedésforma megszilárduljon, szükség van arra, hogy újra és újra beváljon számunkra, és jó érzéssel töltsön el, miután elvégeztük. Így gyökereznek meg a jó szokásaink és a rosszak egyaránt. A viselkedéstudomány szerint a szokások fenntartásában a későbbiekben a változó jutalmak (variable rewards) még erőteljesebb hatást gyakorolnak ránk. Nem annak a változatosságnak van jelentősége, hogy mindig más legyen a jutalom, hanem annak, hogy kiszámíthatatlanul érkezzen.

Read more »

Miért küzdünk a sokszínűség munkahelyi bevezetésével?

Kutatások és szakmai beszélgetések számolnak be arról, hogy a sokszínűség hogyan növeli a nyereséget, a termelékenységet vagy az innovációt. A DEI (vagy divatosabban DEI&B) már évek óta egyértelműen a HR napirendjén van, de nem is kell mélyreható elemzést végeznünk, mert mindannyian tapasztaljuk, hogy milyen kihívás a DEI gondolatát keresztülvinni a vezetőkön.

Read more »
jutalom

Jutalmak és incentívek: miért van jelentősége a megkülönböztetésnek?

Bár a magyar nyelvben jellemzően a jutalom kifejezést használjuk mindkettőre, a viselkedéstudomány angolul megkülönbözteti a “reward” és az “incentive” fogalmát. Hogy miért van ennek jelentősége? Azért, mert az agyunk eltérő területeivel vannak összefüggésben, és más-más funkciókat töltenek be. Ahogy erről már többször értekeztem a Tudatos Vezetés blogon, a viselkedésünket nagyobb részben szokásaink vezérlik, és kevesebbszer fordul elő, hogy átgondolt, tudatos döntéseket hozunk a mindennapi cselekvések előtt. Akkor is, ha hízelgőbb fordítva gondolni erre. Az autopilot üzemmóddal rengeteg energiát takarít meg ugyanis az agyunk, így nem füstöl el olyan gyorsan.

Read more »